Punase sõstraga viie minuti moos: retseptid talveks

Magusa punase sõstraga viie minuti moosi hinnatakse selle maitse ja kasulike omaduste poolest. Valmistamiseks kasutage küpseid puuvilju. Külmutatud marjadest ei ole soovitatav valmistada viis minutit. Madala temperatuuri tõttu kaotavad nad väärtuslikke omadusi ja ei sobi toorikute jaoks.

Kuidas teha punane sõstrast viie minuti moos

Protsess peaks algama puuvilja ettevalmistamisega. Reeglina müüakse marju oksadel, seega tuleb need kõigepealt eemaldada. Seejärel eemaldatakse lehed ja muud taimejäägid. Puuviljad pestakse jooksva vee all ja jäetakse pesurisse, võimaldades vedelikul äravoolu.

Talvel on olemas palju retsepte viie minuti jooksul punase sõstraga, kuid maitsva ravimi saamiseks ei tohiks arvestada mitte ainult valmistamismeetodiga, vaid ka kasutatavate seadmetega. Küpsetusmustrit soovitatakse kasutada emailiga või roostevabast terasest nõudest. Te saate kasutada teflonkattega stewpanit. On rangelt keelatud valmistada viis minutit alumiiniumkonteinerites.

Retseptid viie minuti punase sõstraga moosile

On ilmne, et delikatesside valmistamine on võimatu 5 minutiga. Protsess hõlmab ettevalmistusetappi, mis võtab kauem aega. Seetõttu on tavaline, et kutsutakse viie minuti lihtsaimad ja kiiremad moosiretseptid, millega igaüks saab suveõli moosi valmistada.

Lihtne retsept viie minuti punase sõstraga moosile

Esiteks sorteeritakse marjad, eemaldades kahjustatud ja rikutud puuviljad.

Klassikaline retsept koosneb kahest komponendist (igaüks 1 kg):

• granuleeritud suhkur;
  • küpsed marjad.

Vedeliku konsistentsi saavutamiseks võib moosi lisada 100 ml (umbes pool klaasi) vett. Želatiini ja muid komponente ei kasutata praktiliselt viie minuti jooksul. Puuviljad sisaldavad pektiini - ainet, mis on looduslik paksendaja.

Etapid:

1. Marjad pannakse kihtidesse sügavasse konteinerisse (valatakse kihtide vahele suhkruga).
  2. Puuviljad jäetakse 3-4 tunniks mahla vabastamiseks.
  3. Segu pannakse pliidile, keedetakse.
  4. Pidevalt segades segatakse moosi 5 minutit.
  5. Pannil eemaldatakse pliit, kaetakse kaanega ja jäetakse 10-12 tunniks.
  6. Kui moosi infundeeritakse, keedetakse ja keedetakse 5 minutit uuesti.

Kuumad, keedetud ainult viis minutit, suletud eelnevalt steriliseeritud purkides.

5-minutiline marmelaadne punane sõstrad

Jelly confiture kasutatakse iseseisva ravina ning lisaks küpsetusele, kondiitritoodetele. Selle viie minuti ettevalmistamise meetod on peaaegu sama, mis eelmine versioon.

Komponendid:

• sõstra marjad - 1 kg;
  • granuleeritud suhkur - 1, 2 kg;
  • keedetud vesi - 250 ml.
See on oluline! Selleks, et saada marmelaadne moos, lisage 1-2 söödavat želatiini. See täiendab marjades sisalduvat pektiini ja tagab soovitud konsistentsi.

Etapid:

1. Pestud ja kooritud puuviljad pannakse konteinerisse, valatakse vett.
  2. Vahel segades tuleb segu keeta.
  3. Kuumutatud puuviljad löövad läbi puust spaatliga sõela.
  4. Saadud massis valatakse suhkur, segatakse.
  5. Pärast keetmist 15-20 minutit keedetakse keedukapis tagasi.

Enne keetmise lõppu soovitatakse lisada želatiini. Seda tuleb eelnevalt veega lahjendada ja kuumutada nii, et see hästi lahustuks. Valmistatud moos valatakse purkidesse ja lastakse jahtuda 1 päev. Seejärel sulgege kaaned või konservid.

Teil on võimalik kasutada veel ühte kapslite moosi retsepti:

5-minutiline vanilli moosi punase sõstraga

Pärast 5-minutilise punase sõstraga moosi järkjärgulise retsepti omandamist peate pöörama tähelepanu originaalsetele küpsetusmeetoditele. Üks neist näeb ette vanilje lisamise marjahülssile.

Kasutatud koostisosad:

• geelistav suhkur - 1 kg;
  • 2-3 vanillipulgat;
  • 1 klaas vett;
  • punane sõstar - 2 kg.
See on oluline! Sellise viie minuti valmistamiseks peaksite kasutama looduslikke vanillipulgaid. Pulbrilise komponendi kasutamine on võimatu, kuna see ei sisalda rikkalikku maitset ja sisaldab komponente, mis võivad mõjutada moosi paksust.

Etapid:

1. Puuviljad pannakse veega täidetud anumasse.
  2. Keedetud massiga fray-sõela, et saada küpsetust.
  3. Peenestatud sõstrad asetatakse tagasi mahutisse.
  4. Kompositsioonile lisatakse lõigatud vanillipulgad.
  5. Peedil keedetakse ja keedetakse 5 minutit.
  6. Mass eemaldatakse pliidist, vanilje eemaldatakse.

Jamile soovitatakse kohe säilitada, kuni see on jahtunud. See säilitab vanilje maitse ja aroomi, hoides ära selle vähenemise.

5-minutiline punase sõstraga moos koos mee retseptiga

Küpsed marjad on ideaalselt kombineeritud mesilaste toodetega. Seepärast peaksite pöörama tähelepanu teisele valikule, kus keedetakse viie minuti jooksul sõstrad.

• mesi - 700-800 g;
  • punase sõstra viljad - 800 g;
  • pool liitrit vett.
See on oluline! Juudi valmistamiseks kasutatakse ainult kunstlikku mett. Mesilase loomulik toode kuumutamisel vabastab mürgiseid aineid, mis võivad tervist kahjustada.

Etapid:

1. Mesi segatakse veega ja keedetakse.
  2. Saadud siirupis on eelnevalt kooritud marjad.
  3. Massi keedetakse uuesti ja hoitakse tules 5 minutit.

Massi ettevalmistamisel ei tohiks segada. On vaja eemaldada ainult pinnale moodustuv vaht.

Punase sõstraga viie minuti moos ingveriga

Esitletud delikatessil on unikaalsed maitseomadused. Lisaks on ingveril palju tervislikke omadusi. Seetõttu peab selline retsept kindlasti proovima igaüks, kes soovib valmistada algset viie minuti moosi.

• marjad - 0, 6 kg;
  • vesi - 0, 5 l;
  • suhkur - 700 g;
  • ingveri juur - 50 g;
  • Kaneel - 1 näputäis.

Viie minuti jooksul tuleb rangelt kinni pidada proportsioonidest. Vastasel juhul saab magustoidu maitset kogemata rikkuda.

Etapid:

1. Suhkur valatakse vette ja pannakse põlema.
  2. Kui siirup keeb, lisab see jahvatatud ingveri juustu, kaneeli ja marju.
  3. Segu valmistatakse segamata 5 minutit.

Valmis moos valatakse purkidesse ja suletakse. Seda tuleks teha hoolikalt, et marju kahjustada ei saaks.

Ladustamistingimused

Viie minutilise moosi säilivusaeg ulatub 3 aastani. Kuid see periood on asjakohane, eeldusel, et toorik on nõuetekohaselt salvestatud.

Kõlblikkusaega mõjutavad järgmised tegurid:

• ladustamistingimuste rikkumine;
  • viie minuti valmistamiseks kasutatavad üleküpsenud või rikutud puuviljad;
  • formulatsiooni rikkumine;
  • mittesteriilne võime säilitada viis minutit.

Hoida külmkapis või muudes jahedas kohtades, mis on kaitstud päikesevalguse eest. Toatemperatuuril viie minuti pikkused saagid 1 kuu jooksul, nii et avatud pakki ei saa hoida külmkambrist kauem.

Järeldus

Tänu lihtsale toiduvalmistamismeetodile on väga populaarne viie minuti punase sõstraga moos. Seda magustoidut saab kasutada iseseisva ravina ja osana teistest roogadest. Lihtsa retsepti järgimine võimaldab teil pakkuda rikkalikku moosi, ja lisakomponentide kasutamine: mesi, vanilje või ingver, rikastavad viie minuti algupäraseid märkmeid.